Thessalia Voice
Μπάσκετ

Euroleague, Ρεάλ-Φενέρμπαχτσε 90-75: Κυριάρχησε και σφράγισε το πλεονέκτημα η «Βασίλισσα»

H Ρεάλ Μαδρίτης κυριάρχησε κόντρα στην Φενέρμπαχτσε λειτουργώντας ως καλοκουρδισμένη μηχανή, επικρατώντας με 90-75,

με τους Μαδριλένους να εξασφαλίζουν πλεονέκτημα στα playoffs.

Η Ρεάλ πήρε από την αρχή τα ηνία του αγώνα και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενη με 24-21, με τους Μαδριλένους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο στο +5 (49-44).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Ρεάλ κυριάρχησε και με επί μέρους 19-14, πήρε διψήφια διαφορά (68-58).

Στη τέταρτη περίοδο οι Μαδριλένοι συνέχισαν την κυρίαρχη εικόνα τους, φτάνοντας με άνεση στη νίκη.