Thessalia Voice
Ποδόσφαιρο

Μουντιάλ 2022 – Τα 8 ζευγάρια των «16»: Οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό – Το πρόγραμμα- Οι τελικές βαθμολογίες

Μουντιάλ 2022 – Τα 8 ζευγάρια των «16»: Οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό – Το πρόγραμμα- Οι τελικές βαθμολογίες

Ολοκληρώθηκε το βράδυ της Παρασκευής η φάση των ομίλων του Μουντιάλ του Κατάρ και το Σάββατο αρχίζει η φάση των «16».

Πλέον έχουμε και τα 8 ζευγάρια της φάσης των «16» τα οποία είναι: Ολλανδία-ΗΠΑ, Αργεντινή-Αυστραλία, Γαλλία-Πολωνία, Αγγλία-Σενεγάλη, Ιαπωνία-Κροατία, Βραζιλία-Νότιος Κορέα, Μαρόκο-Ισπανία και Πορτογαλία-Ελβετία.

Η Ευρώπη έχει τις περισσότερες ομάδες (8).

Η φάση των «16» αρχίζει αύριο (3/12) και θα ολοκληρωθεί την Τρίτη (6/12).

Τα 8 ζευγάρια της φάσης 16 και το πρόγραμμα

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 Ολλανδία – ΗΠΑ, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Αργεντινή – Αυστραλία, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00 Γαλλία – Πολωνία, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Αγγλία – Σενεγάλη, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00 Ιαπωνία – Κροατία (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Βραζιλία- Νότιος Κορέα, (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

17:00 Μαρόκο-Ισπανία (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Πορτογαλία – Ελβετία, (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1

Προημιτελικά

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 Ιαπωνία / Κροατία – Βραζιλία / Νότια Κορέα (Β) (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Ολλανδία / ΗΠΑ – Αργεντινή / Αυστραλία (Α) (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 Μαρόκο / Ισπανία – Πορτογαλία / Ελβετία (Δ) (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+
21:00 Αγγλία / Σενεγάλη – Γαλλία / Πολωνία (Γ) (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Ημιτελικά

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου
21:00 Α-Β (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου
21:00 Γ – Δ (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Μικρός τελικός

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου (17:00) (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

Τελικός

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου (17:00)(Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1 / ΑΝΤ1+

 

ΟΙ ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΩΝ 8 ΟΜΙΛΩΝ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Ολλανδία 7
Σενεγάλη 6
Ισημερινός 4
Κατάρ 0

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Αγγλία 7
ΗΠΑ 5
Ιράν 3
Ουαλία 1

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Αργεντινή 6
Πολωνία 4
Μεξικό 4
Σ. Αραβία 3

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Γαλλία 6
Αυστραλία 6
Τυνησία 4
Δανία 1

5ος ΟΜΙΛΟΣ
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Ιαπωνία 6
Ισπανία 4
Γερμανία 4
Κόστα Ρίκα 3

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Μαρόκο 7
Κροατία 5
Βέλγιο 4
Καναδάς 0

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Βραζιλία 6
Ελβετία 6
Καμερούν 4
Σερβία 1

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 αγώνες)

Πορτογαλία 6
Ν. Κορέα 4
Ουρουγουάη 4
Γκάνα 3

Σχετικά Άρθρα

UEFA: Αυτές είναι οι αλλαγές σε Champions League, Europa League και Conference League

thessaliavoice

Ρονάλντο: “Είμαι αλεξίσφαιρος, σταματήστε να ρωτάτε τους συμπαίκτες μου για μένα”

thessaliavoice

Super League1: Αυξήθηκε στο 75% η χωρητικότητα στα γήπεδα

thessaliavoice

Super League, Απόλλων Σμύρνης-Παναιτωλικός 1-0: Ο Ντάουντα τον κράτησε…. «ζωντανό»

thessaliavoice

Ολυμπιακός: Άνοιξε ο δρόμος για Βρσάλικο, τέλος από Ατλέτικο

thessaliavoice

Βαλμπουενά: «Πληγώθηκα που δεν έπαιξα εκ νέου στην εθνική, ήμουν το θύμα και τιμωρήθηκα διπλά»

thessaliavoice

Χρησιμοποιούμε cookies για να κάνουμε ακόμα καλύτερη την εμπειρία σου στο site μας. Αποδοχή Περισσότερα